Historyczna walka o awans w Motowizji


Czas na najważniejszą część sezonu 2. ligi w Motowizji. W niedzielę i poniedziałek pierwsze mecze półfinałów play-off. Emocjonująca rywalizacja o awans rozpocznie się w Niemczech i na Łotwie.

To będzie historyczne wydarzenie. Pierwszy raz bezpośrednia walka o awans na zaplecze PGE Ekstraligi odbędzie z udziałem dwóch zagranicznych drużyn. Otworzy się nowy żużlowy rozdział.

W pierwszej parze Trans MF Landshut Devils zmierzą się z Metaliką Recycling Kolejarzem Rawicz. Obie drużyny zakończyły sezon zasadniczy jako sąsiedzi z trzeciego i drugiego miejsca w tabeli.

– Jesteśmy zadowoleni z tego, że znaleźliśmy się w czołowej czwórce 2. ligi. To dla Devils debiut w polskiej lidze i teraz czas na kolejne wyzwanie. Walka w play-off rządzi się swoimi prawami dlatego zobaczymy co się wydarzy – mówił po zakończeniu fazy zasadniczej menedżer ekipy z Landshut Sławomir Kryjom.

Świetnym ruchem transferowym ze strony niemieckiej okazało się pozyskanie francuskiego żużlowca. Dimitri Berge stał się najskuteczniejszym zawodnikiem 2. ligi, notując średnią biegową 2,53 pkt. Obok doświadczonego duetu Kai Huckenbeck – Martin Smolinski świetną pracę w Devils wykonuje też młodzieżowiec Norick Bloedorn, który jest objawieniem sezonu. W konfrontacji z diabelską siłą niemieckiego zespołu drużyna z Rawicza stoi przed trudnym zadaniem. Wprawdzie w sezonie zasadniczym Kolejarze byli wyżej w tabeli, ale ostatnia konfrontacja obu zespołów uwypukliła obecną siłę Devils, którzy pokonali rywali 64:25. Wobec braku ekstraligowych posiłków z Leszna, ciężar zdobywania punktów spada na barki dwóch doświadczonych Damianów – Balińskiego i Dróżdża.

W poniedziałek czeka żużlowych fanów drugie spotkanie półfinałowe. Na Łotwę pojedzie lider sezonu zasadniczego z Opola i tak jak w przypadku pierwszej półfinałowej pary, tu też dojdzie do powtórki z rozrywki. W ostatnim ligowym spotkaniu OK Bedmet Kolejarz wygrał w Daugavpils 46:44 dzięki świetnej postawie swoich liderów w ostatnim wyścigu. Jacob Thorsell i Andriej Kudriaszow zapewnili opolanom 11. zwycięstwo w sezonie, dając mentalne wsparcie całej drużynie w kontekście półfinałowej walki z Łotyszami.

– Mamy w drużynie świetną atmosferę i realizujemy założony plan. Zawodnicy potrafią się uzupełniać, co jest niezwykle ważne w walce o wysokie cele. Nasze założenia wciąż pozostają bez zmian dlatego spokojnie czekamy na półfinałową rywalizację – podkreśla często w tym sezonie menedżer Kolejarza Piotr Mikołajczak.

Bardzo dobrze zbilansowany opolski zespół jest zdecydowanym faworytem konfrontacji z czwartym w tabeli po fazie zasadniczej Lokomotiwem. Wspomniani liderzy i polskie ogniwa tworzą w Kolejarzu znakomitą mieszankę, która fantastycznie czuje się na drugoligowych torach. Inaczej jest w ekipie Nikołaja Kokina, który może w tym roku liczyć głównie na rodzimych zawodników wobec zawodzących obcokrajowców. Odpowiedź na pytanie czy łotewska siła Lokomotiwu będzie w stanie przeciwstawić się rozpędzonemu składowi Kolejarzy z Opola poznamy już w poniedziałek. Szykują się wielkie żużlowe emocje. 

Podsumowanie pierwszej odsłony walki o awans we wtorkowym magazynie.

  • niedziela, 5 września, godz. 11:45 – Trans MF Landshut Devils – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz- transmisja meczu
  • poniedziałek, 6 września, godz. 16:45 – SK Lokomotiv Daugavpils – OK Bedmet Kolejarz Opole – transmisja meczu
  • wtorek, 7 września, godz. 17:30 – Trans MF Landshut Devils – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – retransmisja meczu
  • wtorek, 7 września, godz. 21:00 – Magazyn 2. Ligi Żużlowej
  • środa, 8 września, godz. 17:30 – SK Lokomotiv Daugavpils – OK Bedmet Kolejarz Opole – retransmisja meczu

Gabriel Waliszko

Udostępnij!