Gorący finał sezonu: DTM w Hockenheim


DTM Hockenheim: Emocjonująca walka o drugie miejsce trwa!

Tym razem wyścig na żywo w nSport+, a powtórki transmisji wyścigów oraz specjalna, godzinna relacja z DTM Hockenheim tylko w Motowizji!
Finałowy wyścig DTM na torze Hockenheim komentować będzie Natalia Kowalska i Michał Łopaciński!!

Przed nami ostatni wyścig sezonu 2014. W ten weekend dziesiąta – finałowa runda wyścigów DTM i już w sobotę rozpoczynają się jazdy kwalifikacyjne, a w niedzielę ekscytujący główny wyścig, z którego relacja na żywo rozpocznie się w nSport+ o 13:40.

Tor w Hockenheim, który ma ponad 4,5 km, jest wyjątkowy – jego ciasne zakręty wymagają doskonałego panowania nad kierownicą i przyspieszeniem, dzięki czemu każdy wyścig na tym torze obfituje w efektowne manewry.

I pomimo, że kierowca BMW Marco Wittmann już zapewnił sobie mistrzowski tytuł, wyścig nadal będzie emocjonujący! Gdyż szansę na zdobycie drugiego miejsca, ma już tylko trzech kierowców: Mattias Ekström z 12-punktową przewagą nad Christianem Vietorisem i 13 nad Edoardo Mortarą. W klasyfikacji drużyn pierwsze miejsce zagwarantował sobie już BMW Team RMG, nadal jednak nierozstrzygnięty jest wynik między markami. Wszystko jeszcze może się wydarzyć!

Natalia Kowalska, tak komentuje tegoroczną serię wyścigów DTM: „To był niesamowity sezon. Mimo, ze Mistrza poznaliśmy już na 3 rundy przed końcem sezonu, to emocje do końca przyprawiają o dreszcze. Każdy wyścig charakteryzuje się niesamowitymi zwrotami akcji i tak naprawdę rzadko kiedy mogliśmy przewidzieć zwycięzcę danego wyścigu. Niesamowita postawa młodego Niemca, Marco Wittmana, totalna dominacja nad resztą stawki. Mimo, że BMW nie dysponowało w tym sezonie najsilniejszym samochodem, to Wittman był w stanie wycisnąć z niego absolutnie wszystko i, co ważniejsze, praktycznie nie popełniał błędów. Także świetna postawa tegorocznych debiutantów, m.in. Maxime Martin, który zupełnym przebojem wszedł do stawki kierowców DTM i przed ostatnim wyścigiem znajduje się na 6 pozycji w klasyfikacji generalnej, z jednym zwycięstwem na swoim koncie. Przed ostatnim wyścigiem ciągle rozgrywają się losy drugiego miejsca na koniec, o które będzie walczyło 3 kierowców: Ekström, Vietoris i Mortara.” Natalia Kowalska podkreśla także: „Hockenheim to praktycznie domowy tor serii DTM, wszyscy znają go jak własną kieszeń, więc ciężko tam zaskoczyć rywali. A to sprowadza się do jednego: będzie się działo! Zapraszam na ostatnia rundę serii DTM, gdzie z Michałem Łopacińskim będziemy przybliżać co dzieje się na torze w Niemczech.”

Zapraszamy na relację na żywo z wyścigu DTM w nSport+ 19.10.2014, o godz. 13:40!
Powtórki wyścigu finałowego tylko w Motowizji!

 
 
1

2

3

4

Udostępnij!