Genewa 2016: Abarth 124 spider


Abarth powraca na międzynarodową scenę genewskiego Salonu Samochodowego 2016 z wiadomościami o debiucie modelu Abarth 124 spider.

Samochód ma napęd na tylną oś, dopracowane zawieszenie oraz czterocylindrowy silnik 1.4 MultiAir generujący pod maską moc 170 KM z 6-stopniową, manualną lub automatyczną skrzynią biegów Sequenziale Sportivo oraz manetkami przy kole kierownicy.

Nowy Abarth 124 spider ma zawrócić w głowie młodej generacji klientów swymi osiągami i technicznym DNA. Łączy w sobie prawdziwe doświadczenie z jazdy roadsterem z dreszczykiem emocji, z olbrzymią ilością wyposażenia technologicznego i bezpieczeństwa oraz akcentami nieomylnego włoskiego designu. Samochód będzie dostępny na rynku od września. Jego cena na terenie całej Europy będzie rozpoczynała się od 40 000 EUR.

Nowy Abarth 124 spider oferuje wspaniałe doświadczenia zmysłowe i przyjemność z jazdy, jaką może dać jedynie jazda spiderem. Samochód ten, stworzony dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu Zespołu Wyścigowego Abarth, stanowi najlepszy wyraz wartości wyróżniających markę Abarth, do których zalicza się osiągi, mistrzowskie wykonanie oraz postęp techniczny.

124 spider został zaprojektowany tak, aby wywoływać dreszczyk emocji. Ma wszystkie cechy potrzebne, by zadowolić nawet najbardziej wyrafinowane gusta kierowców. Ponadto, aby zapewnić wyjątkową dynamikę jazdy, Abarth 124 spider jest standardowo wyposażony w mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, który zabezpiecza samochód podczas jazdy i wpływa na jego przyczepność układu w najbardziej krytycznych sytuacjach i sprawia, że zachowanie samochodu cechuje nieporównywalna dynamika.

Udostępnij!