Gabriel Głazowski i Mateusz Buchtyar wspólnie w stawce Rajdu Barbórka


Rok temu Gabriel Głazowski zrealizował swoje marzenie z dzieciństwa i zadebiutował w Rajdzie Barbórka 2017. W tamten grudniowy weekend, swój pierwszy rajdowy start w karierze zmienił w ogromny sukces wygrywając klasyfikację generalną Legend, przeznaczoną dla samochodów historycznych. Dzięki temu wywalczył również kwalifikacje do kryterium na ulicy Karowa, gdzie osiągnął rewelacyjny trzeci czas w stawce Legend.

Najszybszy fryzjer w Polsce wróci do Warszawy, żeby po raz kolejny zmierzyć się z kultową imprezą. Jego rajdową bronią będzie ponownie Peugeot 205 GTI. To ten sam egzemplarz, w którym bielszczanin rywalizował w tym sezonie w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Firma EvoTech zadbała jednak, żeby Peugeot był jeszcze mocniejszy. Kierowca też postawił sobie jeszcze ambitniejszy cel i zgłosił się do rywalizacji w klasie R2, dla samochodów napędzanych na jedną oś z silnikami powyżej 1600 cm3 pojemności. Na fotelu pilota doszło do kolejnej zmiany. W tej roli zobaczymy Mateusza Buchtyara, który dzięki temu wróci do roli zawodnika pierwszy raz od sezonu 2015. Dla dwójki reprezentującej barwy Automobilklubu Beskidzkiego będzie to okazja do pierwszego wspólnego startu.

Głazowski i Buchtyar będą mieć w swojej klasie 15 rywali. W R2 powalczą między innymi Konrad Biela, Marcin Scheffler, Paweł Poletyło, czy Robert Halicki. Rywalizacja zapowiada się naprawdę mocna. W tej edycji zobaczymy w sumie 95 załóg, a listę otwiera zeszłoroczny triumfator Barbórki, Kajetan Kajetanowicz. Zmodyfikowana trasa to w tym roku 5 odcinków specjalnych i 25 km krętych i technicznych prób. Trzy przejazdy odcinka Bemowo przedzielił w harmonogramie dwa razy pod rząd pokonywany OS Modlin. Jeszcze dziś wieczorem najlepsi zmierzą się na kryterium Karowa. Gabriel Głazowski stawia sobie za cel, żeby po raz drugi stanąć na linii startu na najbardziej rajdowej ulicy w Polsce.

Gabriel Głazowski: „Za nami wczorajszy odcinek testowy i piękna ceremonia honorowego startu, na której dopingował załogi tłum widzów. Jestem bardzo szczęśliwy, że drugi raz będę miał okazję na start w Barbórce. Nie udało by się to, gdyby nie pomoc firmy Marion, która dołącza do grona partnerów. W Warszawie wspierać nas będą partnerzy, z którymi mam przyjemność pracować przez cały ten sezon Limak Auto Spa : ASC Auto System Complex oraz Machiko Sportswear, EvoTech, GŁAZOWSKI & ŁYCZKO – mistrzowie Polski we fryzjerstwie, BudaFest LANGOSZ, Buchti.pl Promotion oraz patroni medialni – Motowizja i portal bielsko.biala.pl.

Ekipa EvoTech włożyła w ten start masę pracy i przygotowała nam naprawdę świetny samochód. W klasie R2 rywalizacja będzie jeszcze bardziej wymagająca niż rok temu, ale cieszę się z kolejnego wyzwania. Doświadczenia z zeszłorocznego debiutu na pewno się przydadzą, ponieważ znów zmierzymy się z Bemowem i Modlinem. Obiecuję, że damy z siebie wszystko! Zapraszam wspólnie z Mateuszem do śledzenia rywalizacji i wyników. Trzymajcie kciuki za załogę numer 45.”

Mateusz Buchtyar: „Rok temu to Gabriel stawiał pierwsze kroki w Rajdzie Barbórka, a teraz ja dzięki niemu mogę spełnić to marzenie. Po tych kilku sezonach, gdy przyjeżdżałem do Warszawy, jako członek zespołu Waldemara Kluzy i braci Szejów, teraz mogę zobaczyć na liście startowej swoje nazwisko, to niesamowite uczucie 😊 Cieszę się z tej szansy i możliwości, jaką dał mi Gabriem i nasi partnerzy. Wiem, że w jego zasięgu jest sięgnąć tutaj po świetny wynik i ja postaram się pomóc mu go osiągnąć 😊 To będzie mega dzień. Trzymajcie kciuki i widzimy się na odcinkach!”

Udostępnij!