Formuła E na żywo z Kalifornii – tylko w Motowizji!


Już 5 kwietnia, o godzinie 01:00 w nocy, na antenie Motowizji można będzie obejrzeć na żywo 6. rundę Formuły E, a komentować ją będzie Grzegorz Gac!

Tym razem zmagania kierowców będą miały miejsce na legendarnym torze Long Beach Street Circuit, w Południowej Kalifornii.

Formuła E to wyjątkowe wyścigi motorowe – tutaj w szranki stają kierowcy w samochodach elektrycznych. 14 marca w Motowizji można było oglądać transmisję na żywo z Miami, z toru Biscayne Bay. Runda kalifornijska to ostatnia rozgrywana po drugiej stronie Atlantyku – począwszy od siódmej rundy, Formuła E przenosi się do Europy.

Wyścig na torze Long Beach Street Circuit komentować dla Motowizji będzie Grzegorz Gac, znany dziennikarz motoryzacyjny, znawca sportów motorowych, który tak mówi o Formule E w Motowizji:

„To wspaniałe, że ta nowa, innowacyjna odmiana sportów motorowych pojawiła się w polskim kanale Motowizja. Myślę, że grupa fanów Formuły E będzie rosła!”

Po pięciu rundach, w klasyfikacji generalnej prowadzi team e.dams-Renault ze 110 punktami. Team Audi Sport ABT zdobył jak dotąd 79 punktów, a trzeci na liście Virgin Racing – 78 punktów.
W klasyfikacji kierowców prowadzi Nicolas Prost z 67 punktami. Jeśli nazwisko Prost brzmi znajomo, to dobrze – Nicolas jest synem Alaina Prosta, czterokrotnego mistrza świata Formuły 1. Nie rozpoczął jednak kariery od sportów motorowych, ale od golfa. Teraz prowadzi w klasyfikacji Formuły E, jest też kierowcą rezerwowym w teamie Lotus F1.

Relacja na żywo rozpocznie się 5 kwietnia o godz. 01:00 w nocy, a powtórki całej transmisji będą w Motowizji:

06/04/2015, godz.: 22:45

07/04/2015, godz.: 19:45,

08/04/2015, godz.: 16:45,

A już 11 kwietnia, o godz. 22:00, zapraszamy na godzinną relację z wybranymi najlepszymi i najważniejszymi momentami wyścigu!

Motowizja jest wyjątkowym kanałem motoryzacyjnym, który przez 24 godziny na dobę ukazuje pełen obraz świata motoryzacji. Motowizja to zarówno spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości na dwóch i czterech kołach, jak również niezapomniane spotkania z legendami i klasykami motoryzacji. Motowizja to również sportowe emocje: relacje z rajdów WRC oraz ekskluzywne transmisje live z wyścigów serii DTM i Formuły E.

Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na wyłączność na platformie nc+ na pozycji 124, w Orange TV – pozycja 136, w jakości HD w Multimedia Polska – kanał 127 oraz w sieci TOYA  na kanale 32, a także w innych dobrych sieciach kablowych. Kanał można oglądać 24 godziny na dobę, w całości w polskiej wersji językowej.

Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.

Udostępnij!