Finałowa runda Pucharu Polski Pit Bike SM na żywo w Motowizji


W najbliższą niedzielę, 10 października zakończy się tegoroczny sezon Pucharu Polski Pit Bike SM. Główną część zmagań będzie można zobaczyć na żywo na antenie Motowizji.

Od 2018 roku świat mini motocykli pit bike ma swoje stałe miejsce w ramówce Motowizji. Rozpoczęło się od relacji z rund Pucharu Polski Pit Bike SM, a obecnie co miesiąc widzowie kanału motoryzacyjno-sportowego mogą w Magazynie PitBike.tv dowiedzieć się wszystkiego, co najważniejsze w tej dyscyplinie sportu motorowego.

Przy wsparciu Motowizji, pit bike’i w Polsce zyskały znacząco na popularności. Do zawodów zgłasza się coraz więcej zawodników chcących rozwijać swoje umiejętności jazdy czy próbujących pójść w ślady Piotra Biesiekirskiego, pierwszego Polaka, który wystartował w motocyklowych mistrzostwach świata klasy Moto2 – drugiej najważniejszej kategorii po MotoGP. To przekłada się na większą liczbę kibiców trzymających kciuki za młode talenty, ale także seniorów sięgających po kolejne laury w tej dyscyplinie. Konsekwentny rozwój pozwolił rok temu zorganizować pierwsze w historii Mistrzostwa Polski Pit Bike SM.

Teraz nadszedł kolejny krok w propagowaniu wyścigów mini motocykli pit bike – pierwsza transmisja telewizyjna. W niedzielę od 13:30 do 15:00 widzowie Motowizji będą mogli na żywo zobaczyć piękno tych zawodów.

– Kiedy po raz pierwszy spotkałem się z ludźmi odpowiedzialnymi za Puchar Polski Pit Bike SM od razu zobaczyłem ogromny potencjał. Wtedy ta gałąź motorsportu dopiero zaczęła się przebijać do szerszej publiczności, a my jako Motowizja byliśmy jednymi z pierwszych, którzy uwierzyli, że wyścigi na pit bike’ach mogą stać się popularne. Idziemy do przodu, kontynuujemy wspieranie naszej młodzieży w sporcie motorowym i trzymam kciuki, licząc że w najbliższą niedzielę zobaczymy kogoś, kto za 5-10 lat będzie odnosił sukcesy na najwyższym światowym poziomie. Wierzę jednocześnie, że wielu z tych młodych ludzi będzie w przyszłości oglądało naszą telewizję – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

  • 4. runda Pucharu Polski Pit Bike SM – Toruń – transmisja zawodów – niedziela, 10 października, godz. 13:00

4. runda Pucharu Polski Pit Bike SM – Toruń – retransmisja zawodów – wtorek, 12 października, godz. 18:00

Udostępnij!