Essen Motor Show 2014


Europejska mekka pojazdów sportowych! Ponad 500 wystawców co roku pokazuje w Essen prawdziwą motoryzacyjną pasję. W 2014 roku można było podziwiać ich stoiska od 29 listopada do 7 grudnia, a targi odwiedziło 352 tysiące osób.


 

To unikalna impreza przy ryku silników tak z niesamowitymi pokazami, nowinkami technologicznymi jak i oldtimerami. Przedsiębiorstwa i zrzeszenia pokazywały wszystko, czego może zapragnąć fan motoryzacji – sportowe samochody seryjne, tuning, motosport, klasyki i motocykle.
 
Najciekawszym wystawom EMS 2014 towarzyszyły specjalne pokazy. Wybiła się tutaj Formula 1 Made in Germany”. Pokazuje historię sukcesu niemieckich kierowców wyścigowych i ich znakomitych bolidów, znajdujących się w czołówce motosportu. Posługuje się w tym celu 15 maszynami jako przykładami – od Srebrnej Strzały w której legendarny Juan Manuel Fangio pojechał po tytuł w 1954 r. do samochodu Mistrza Świata Sebastiana Vettela z 2010 r. Kolejną z głównych atrakcji był specjalny pokaz na temat designu samochodów z wykorzystaniem prototypów i samochodów koncepcyjnych z fabryk i manufaktur znanych z najlepszego stylu, m. in.:Citroën, Italdesign Giugiaro, Hyundai, Peugeot, Rinspeed, Sbarro i Zenvo.
 
Ponadto swoje prace zaprezentowało ponad 100 tuningowców, odbył się specjalny pokaz Jaguara na 80 lecie jego sportowej historii oraz miało miejsce wiele premier nowych modeli znanych i mniej znanych marek.
 
Relację z targów można będzie zobaczyć w Motowizji o godzinie 22:00 w poniedziałek 5.01.2015. Zapraszamy!

 

Udostępnij!