Elektryzujące wyścigi samochodów turystycznych – PURE ETCR na antenie Motowizji


W miniony weekend ruszył pierwszy sezon nowego cyklu dla samochodów elektrycznych – PURE ETCR. Podsumowania wszystkich rund tego cyklu, a także specjalny magazyn pokazujący rywalizację “od kuchni” będzie można oglądać w Motowizji.

PURE ETCR to dzieło Marcello Lottiego, który przed kilku laty zrewolucjonizował wyścigi samochodów turystycznych wprowadzając samochody klasy TCR. To samo próbuje teraz dokonać za sprawą ETCR, elektrycznego odpowiednika TCR.

W PURE ETCR rywalizują najmocniejsze samochody turystyczne w motorsporcie. W najszybszej specyfikacji uzyskują moc 500 kW, co jest odpowiednikiem około 670 koni mechanicznych.

Sezon 2021 to pięć rund w których wystartuje 12 kierowców reprezentujących 3 marki – Hyundaia, Cuprę i Alfę Romeo. O mistrzostwo powalczą między innymi kierowcy znani z WTCC i WTCR jak Jordi Gene, Mikel Azcona, Jean-Karl Vernay i Mikel Azcona, ale także trzykrotny mistrz DTM oraz były mistrz świata w rallycrossie Mattias Ekstroem.

PURE ETCR ma także unikatowy format – kierowcy dzieleni są na dwie grupy w ramach których toczą krótkie “bitwy”. Na niemalże każdym etapie rywalizacji zdobywa się punkty, więc każdy wyścig jest niezwykle ważny. Ten, który na koniec rundy będzie miał ich najwięcej zdobywa tytuł “króla weekendu”.

Zdecydowanie PURE ETCR to powiew świeżego powietrza w świecie motorsportu. Samochody elektryczne z dnia na dzień stają się coraz powszechniejsze na naszych drogach, co oznacza, że będzie ich coraz więcej także na torach wyścigowych całego świata. Format jest mocno nietypowy, ale gwarantujący, że kibic nie będzie znudzony. Każde okrążenie, każdy wyścig jest niezwykle ważny, więc kierowcy muszą być non stop gotowi do ataku jeżeli chcą walczyć o najwyższe laury – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Udostępnij!