Elegancko ubrani motocykliści już po raz 10. wzięli udział w The Distinguished Gentleman’s Ride


23 maja, w ponad 170 krajach i ponad 2,5 tysiącach miast na całym świecie, motocyklistki i motocykliści ubrali się w eleganckie stroje, by na swoich klasycznych i customowych motocyklach zaprezentować się „na mieście” wspierając tym samym charytatywny cel który towarzyszy wydarzeniu Wydarzenie odbyło również w kilku miastach Polski, w tym w Warszawie. Na stołeczne ulice wyjechało ok. 300 motocyklistów. Warszawski rajd już od kilku lat odbywa się pod patronem medialnym Motowizji.

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym DGR współpracował z fundacją Movember (movember.org.pl), która koordynuje międzynarodowe kampanie dotyczące programów zdrowotnych dla mężczyzn, badania naukowe nad rakiem prostaty i działania prewencyjne związane z samobójstwami wśród mężczyzn.  Wydarzenie jest poprzedzone zbiórką funduszy na wspomniany cel. Wszystkie środki zgromadzone przez uczestników DGR w danym kraju są przekazywane do centrali fundacji. Warszawcy motocykliści wpłacili na konto fundacji Movember ponad 3 tys. USD.

Tegoroczny przejazd odbył się w formule „solo ride” z uwzględnieniem wszelkich zaleceń sanitarno-epidemiologicznych. Organizatorzy przygotowali atrakcje dla uczestników zlokalizowane w sześciu punktach na mapie Warszawy, tak by pomiędzy poszczególnymi miejscami następowała rotacja uczestników. Do ostatniej chwili wielką niewiadomą stanowiły warunki atmosferyczne. Ostatecznie pomimo niesprzyjających prognoz, zarówno w niedzielny poranek, jak i przez cały dzień pogoda sprzyjała uczestnikom DGR. Punktem centralnym informowania o przebiegu wydarzenia była strona na portalu Facebook i profil na Instagramie o tej samej nazwie, tj. Distinguishedriders_warsaw na której uczestnicy udostępniali zdjęcia z wydarzenia informując gdzie aktualnie się znajdują. W kolejnych dniach we wspomnianych mediach społecznościowych zostały opublikowane również zdjęcia wykonywane przez profesjonalnych fotografów, którzy przygotowali pełną relację zdjęciową z wydarzenia.

Udział w DGR polegał na rejestracji uczestnika na stronie gentlemansride.com oraz wybraniu kraju i miasta przejazdu w którym chce uczestniczyć. W ten sposób uczestnik tworzył swoją podstronę, na której znajdują się takie informacje jak motocykl, na którym jechał i kwota, jaką dotychczas zebrał (wpłata nie była obligatoryjna). Aby zgromadzić fundusze, uczestnik mógł sam wpłacić pieniądze, a także poprosić znajomych, by zasilali jego konto.

Facebook wydarzenia w Warszawie: https://www.facebook.com/Distinguishedriders_warsaw-100668368783004

Udostępnij!