Zwycięstwo Jari-Matti Latvali w WRC – Rajdzie Francji-Alzacji

  Zwycięstwo Jari-Matti Latvali w WRC - Rajdzie Francji-Alzacji

  Latvala wreszcie wygrywa na asfalcie
   

  Jari-Matti Latvala spełnił swoje marzenie, sięgając po pierwsze zwycięstwo w asfaltowej rundzie WRC, wygrywając 5 września Rajd Francji – Alzacji.

  Jego dwunasty triumf w WRC był także pierwszym na asfalcie dla fińskiego zawodnika od czasu zwycięstwa czterokrotnego mistrza świata Tommiego Makinena w Rajdzie Włoch w 1999 roku. Jednocześnie Latvala wciąż pozostaje w walce o tegoroczny tytuł mistrzowski. Jej kolejna odsłona będzie miała miejsce podczas przedostatniej rundy tego sezonu, która za trzy tygodnie odbędzie się w Hiszpanii.
  Andreas Mikkelsen wyrównał życiówkę

  Latvala był bliski asfaltowej wygranej już w sierpniu, ale rozbił wówczas swojego Volkswagena Polo R tuż przed metą ADAC Rajdu Niemiec.Tym razem Fin nie popełnił jednak żadnych błędów i prowadził przez siedemnaście z osiemnastu odcinków specjalnych, finiszując z przewagą 44 sekund.

  „Po moim błędzie w Niemczech dziś rano byłem dość mocno zestresowany. Potrzebowałem tamtej lekcji. Gdyby nie ona, dzisiaj nie byłoby tak mocny i nie miałbym takiej wiary w siebie” – powiedział.

   
   
  5

  4

  3

  2

  1