Czas na wielki finał 2LŻ w Motowizji


To będzie święto speedwaya. Już w niedzielę pierwszy mecz wielkiego finału 2. Ligi Żużlowej, w którym Trans MF Landshut Devils podejmą OK Bedmet Kolejarza Opole. Transmisja w Motowizji od 11.45.

Obie drużyny wyjątkowo łatwo rozprawiły się z półfinałowymi rywalami. Przewodzący tabeli po sezonie zasadniczym opolanie pokonali dwukrotnie Optibet Lokomotiv Daugavpils, pozwalając Łotyszom na zdobycie tylko 22 punktów w rewanżu. Z kolei ekipa Diabłów dwa razy wygrała z Metaliką Recycling Kolejarzem Rawicz, rozstrzygając sprawę już w pierwszym spotkaniu zakończonym zwycięstwem 60:30. Teraz wszystko zaczyna się od początku. Finałowy dwumecz fazy play-off to nowa rozgrywka.

– Opole jest rywalem, z którym chcieliśmy się spotkać w finale. Lubię tamtejszy stadion, na którym jest fajny tor do ścigania. Cieszę się, że w finale jedziemy z Opolem, a nie z Daugavpils – mówi młodzieżowiec Norick Bloedorn, który jako odkrycie tego sezonu właśnie przedłużył kontrakt z Devils na kolejne dwa lata. – Początek sezonu nie był najlepszy w naszym wykonaniu, bo przegraliśmy pierwsze trzy spotkania. Ale później nabraliśmy rozpędu i dojechaliśmy do najważniejszych meczów sezonu. Teraz powalczymy o jak najlepszy wynik w pierwszym starciu finału – podkreśla menedżer Devils Sławomir Kryjom.  

Drużyny z Landshut i Opola pierwszy raz spotkały się w tym sezonie już pod koniec maja. Na niemieckiej ziemi zdecydowanie lepsi okazali się goście, wygrywając 54:36. Gospodarze nie mieli wtedy w swych szeregach późniejszego lidera z Francji. Dimitri Berge zadebiutował w kolejnym spotkaniu w Rawiczu, stając się w dalszej części sezonu prawdziwym liderem bawarskiej drużyny. Wraz z Kaiem Huckenbeckiem i Martinem Smolinskim Diabły spróbują powstrzymać liderów Kolejarza w osobach Oskara Polisa i Jacoba Thorsella oraz juniorski zaciąg z Częstochowy: Mateusz Świdnicki – Bartłomiej Kowalski.

Ekipa Piotra Mikołajczaka od początku sezonu ma jasno określony cel w postaci awansu do eWinner 1. Ligi. W 12 meczach sezonu zasadniczego 11 spotkań kończyła zwycięstwami, a tylko raz poniosła porażkę. – Nasz cel się nie zmienia. Będziemy starannie przygotowywać się do dwumeczu finałowego. Pojedziemy do Landshut powalczyć o jak najlepszy wynik przed rewanżem – zapowiada menedżer opolskiej drużyny. – Wiadomo jak mocnych zawodników ma Landshut. Trzeba zdobywać swoje punkty i być czujnym od pierwszego do ostatniego startu. Czeka nas poważne wyzwanie – podkreśla krajowy lider Kolejarza Oskar Polis.

Zanim rozpocznie się finałowa rywalizacja, kibice będą mogli obejrzeć na antenie Motowizji Indywidualne Mistrzostwa 2. Ligi Żużlowej, które odbędą się w piątek. Początek transmisji z Wittstock o 19.15. 

Pierwszy mecz wielkiego finału Trans MF Landshut Devils – OK Bedmet Kolejarz Opole w niedzielę od 11.45 (rewanż za tydzień). Podsumowanie pierwszej odsłony finału w magazynie we wtorek o 21.00.

  • piątek, 24 września, godz. 19:15 – Indywidualne Mistrzostwa 2. Ligi Żużlowej – transmisja
  • niedziela, 26 września, godz. 11:45 –  Trans MF Landshut Devils – OK Bedmet Kolejarz Opole  – transmisja meczu
  • wtorek, 28 września, godz. 17:30 –  Trans MF Landshut Devils – OK Bedmet Kolejarz Opole  – retransmisja meczu
  • wtorek, 28 września, godz. 21:00 – Magazyn 2. Ligi Żużlowej
  • środa, 29 września, godz. 17:30 – Indywidualne Mistrzostwa 2. Ligi Żużlowej – retransmisja

Udostępnij!