Czas na ostatnią kolejkę sezonu zasadniczego w 2. Lidze Żużlowej


W sobotę rzeszowska Stal będzie chciała przedłużyć nadzieje na awans, a w niedzielę prosto z Bawarii przedsmak fazy play-off. Transmisje w Motowizji.

Trzy drugoligowe drużyny mają już pewny udział w decydującej części sezonu 2021. W tabeli prowadzi OK Bedmet Kolejarz Opole, mając punkt przewagi nad Metaliką Recycling Kolejarzem Rawicz. Na trzecim miejscu plasują się Diabły z Bawarii. Bez względu na rozstrzygnięcia w ostatniej kolejce, miejsce w fazie play-off zapewnili sobie wspomniani żużlowcy z Opola, Rawicza i Landshut. 

O czwartą pozycję rywalizują zespoły z Daugavpils i Rzeszowa. W dużo lepszej sytuacji są Łotysze, którzy zajmują teraz czwarte miejsce w tabeli i mają dwa punkty więcej niż zespół ze stolicy Podkarpacia.

– Dopóki są szanse na awans do czołowej czwórki to będziemy walczyć. Uciekło nam w tym sezonie kilka bonusów, a ostatnio nie udało się wygrać w Opolu. Teraz musimy skoncentrować się na meczu z Poznaniem i zdobyć punkt bonusowy. Z pewnością stać nas na to więc będziemy walczyć do końca – mówi zawodnik Stali Adrian Cyfer.

Marząc o fazie play-off rzeszowianie muszą pokonać rywali z Poznania co najmniej różnicą 23. punktów, bo w pierwszym meczu przegrali z ekipą Piotra Palucha 34:56. W przypadku takiego zwycięstwa zdobyliby do tabeli trzy punkty (dwa za wygraną plus jeden za bonus) i zdołaliby wyprzedzić ekipę Lokomotiwu. Wszystko pod warunkiem, że drużyna z Daugavpils w ostatnim swoim meczu przegrałaby na własnym torze z liderem z Opola i nie zdobyłaby meczowych punktów.

– Chcemy wygrywać w każdym meczu dlatego na Łotwę pojedziemy też z takim postanowieniem. Mamy zgraną drużynę i naszym celem numer jeden pozostaje awans. Wszystko idzie w kierunku, który sobie założyliśmy – podkreśla menedżer OK Bedmet Kolejarza Piotr Mikołajczak.

Początek transmisji z Rzeszowa w sobotę o godz. 13:45 w Motowizji.

W niedzielę kibice będą mogli zobaczyć dwie ekipy, które mogą spotkać się w fazie play-off. Będzie to zatem przedsmak rywalizacji na najwyższym poziomie. W Bawarii trzecia w tabeli ekipa Diabłów podejmie wicelidera z Rawicza. Początek transmisji o godzinie 11:45 w Motowizji.

  • sobota, 21 sierpnia, godz. 13:45 – 7R Stolaro Stal Rzeszów – Spechouse PSŻ Poznań – transmisja meczu
  • niedziela 22 sierpnia, godz. 11:45 – Trans MF Landshut Devils – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – transmisja meczu
  • wtorek 24 sierpnia, godz. 17:30 – 7R Stolaro Stal Rzeszów – Spechouse PSŻ Poznań  – retransmisja meczu
  • wtorek 24 sierpnia, godz. 21:00 – Magazyn 2. Ligi Żużlowej
  • środa 25 sierpnia, godz. 17:30 – Trans MF Landshut Devils – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – retransmisja meczu

Gabriel Waliszko

Udostępnij!