Jurecki i Trela: Awaria przekreśliła metę Rajdu Gdańsk


Jacek Jurecki i Michał Trela po raz kolejny prezentowali doskonałe tempo i widowiskowy styl jazdy, ale 12. Rajd Gdańsk zakończył się dla nich pechowo. Niestety, z powodu awarii skrzyni biegów w ich Citroenie, załogi zabrakło na mecie drugiej rundy RSMP 2016. Do tamtego momentu zajmowali doskonałe trzecie miejsce w mocno obsadzonej grupie 2WD i Klasie 4.  

Jacek Jurecki: „Niestety nie możemy się cieszyć z osiągnięcia mety, wyeliminowała nas awaria. Mamy jednak po tym weekendzie również powody do zadowolenia. Wypracowaliśmy dobre, równe tempo, które dało nam pozycję na podium w grupie i klasie. Myślę, że możliwości naszego samochodu wykorzystaliśmy w 100%, jak na nasze możliwości i doświadczenie. Citroen spisywał się bardzo dobrze, ale w pewnej chwili po prostu nie wytrzymał trudów tego rajdu, który był bardzo ciężki dla sprzętu, załóg i mechaników. Zwłaszcza na drugich przejazdach, gdzie jechaliśmy już w głębokich koleinach. Pech dopadł nas w niedaleko przed serwisem, ale nie było możliwości kontynuować jazdę.

Powrót na odcinki z luźną nawierzchnią dał nam wiele frajdy. Jazda na szutrze to zupełnie inna bajka. Mam nadzieję, że w przyszłym roku, też będziemy mogli zmierzyć się na szutrach. Odcinki były ciekawe i wymagające technicznie, a cały rajd bardzo sprawnie zorganizowany. Chętnie wrócę tutaj za rok.

Dziękujemy kibicom za wspaniałą atmosferę i doping, a naszym partnerom za zaufanie i szansę startu: BLACHDOM PLUS, ALBUD OKNA I DRZWI, IWONEXBUD, ASC, HOJA i MOTOWIZJA. Osobne podziękowania należą się całemu zespołowi i ekipie EVOTECH, za ciężką pracę.

Udostępnij!