AutoHit Supertrophy – 5 runda supertrophy 2015 już za nami!


13 września na krakowskim Torze Rzepakowa odbyła się 5 runda tegorocznych wyścigów supertrophy. Pogoda dopisała zawodnikom i kibicom, a na torze walka z rundy na rundę jest coraz bardziej zacięta – przecież finał sezonu coraz bliżej. Pierwszy raz w historii supertrophy zdarzyło się, że po kolizji na pierwszym zakręcie trzeba było przerwać wyścig Superfinałowy, i powtórzyć jego start dopiero po zepchnięciu samochodów blokujących tor.

W klasyfikacji sezonu po zwycięstwie w tej rundzie liderem został Jarosław Kunas (Auto Janex Team) z dorobkiem 25-ciu punktów, wyprzedzając na podium Bogdana Zaparta (KRT) oraz Roberta Palucha (Robdan), który to utracił pierwsze miejsce w tej rundzie z powodu naliczenia kar za jego zbyt agresywną jazdę. Szanse na zwycięstwo w klasyfikacji sezonu 2015 ma jeszcze sześciu kierowców: Konrad Seyrlhuber, Robert Paluch (Robdan), Jacek Jankowiak, Maciej Nowak (XDrive24), Patryk Kirkicki (Auto Strefa), Sławomir Kurak – dlatego też należy się spodziewać bardzo ostrej walki w rundzie finałowej, która zostanie rozegrana 11-go października, oczywiście na Torze Rzepakowa w Krakowie.

Sponsorem Tytularnym 5-tej rundy supertrophy 2015 był krakowski komis samochodowy AutoHit. Stałymi Sponsorami i Partnerami tegorocznej serii supertrophy są: Klub Sportowy KRT, Vermegon Entertainment, Skup Aut Motoholik, Speed Team, Auto Komis Lucar, Autoserwis Robdan, tor kartingowy Racing Kart, Agencja Ochrony VIP, RISE Wirtualne Biuro, Kammit Multimedia. Patronami Medialnymi serii Supertrophy są: Motowizja, Radio ESKA, Furora.TV, Artek Świątek Photography, oraz portale: SieScigam.pl, Rajdy.Hoga.pl, RallyandRace.pl, Motospot.info. Tegoroczna seria Supertrophy jest objęta Honorowym Patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Bogusława Kośmidera.

Finał sezonu 2015 już 11-go października, a 24-go października uroczyste zakończenie sezonu w Galerii Bronowice. Więcej informacji, filmy oraz galerie zdjęć z poprzednich rund na stronie serii: www.Supertrophy.pl

Udostępnij!