6. RAJD POLSKI HISTORYCZNY Z EKIPĄ MOTOWIZJI!


W dniach 7-9 września odbędzie się 6. Rajd Polski Historyczny, czyli impreza, której trasa nawiązuje do dawnych etapów najstarszego po Monte Carlo rajdu na świecie – Rajdu Polski. Zawodnicy przez 3 dni pokonać muszą prawie 1000 km małopolskich dróg, a startować mogą jedynie w pojazdach sprzed 1990 roku. W tym roku po raz kolejny w zmaganiach udział weźmie także ekipa Motowizji, Krzysztof Mikulski i Agnieszka Mikulska.
Rajd Polski doczekał się w 2012 roku, jako ostatni z czterech najstarszych i najsłynniejszych rajdów na świecie (obok rajdów Monte Carlo, Akropolu, Safari) swojego historycznego bliźniaka, pozwalającego zabytkowym samochodom na rywalizację jak przed laty. Rajd rozgrywany jest według formuły na regularność. Wygrywa ta załoga, która popełni na trasie rajdu najmniej błędów i nazbiera najmniejszą liczbę punktów karnych.
„6 Rajd Polski Historyczny to 3 dni rywalizacji po trasach jednego z najtrudniejszych i najstarszych rajdów w Europie. 952 kilometry, 21 prób na regularność, malownicze tereny Małopolski i Podhala. Światowa czołówka i lista startowa licząca aż 60 załóg, w tym załoga Motowizji! Nowością będzie przejazd trasą rajdu Polski Historycznego pojazdów wyposażonych w alternatywne źródła napędu. Pojazdy prezentowane podczas ECO Nova Rally Cup będą miały do pokonania te same trasy co pojazdy historyczne. Dla miłośników motoryzacji będzie to nie lada gratka – w jednym miejscu spotka się historia z teraźniejszością i przyszłością motoryzacji.”- mówi Łukasz Siudak z Motowizji.
Przez wszystkie edycje rajdu Start Honorowy organizowany jest na Rynku Głównym w Krakowie, a Meta połączona z Classic Moto Show. Zawodnicy mają możliwość zaprezentowania swoich samochodów nie tylko podczas Startu w Rynku Głównym ale również w miejscach postoju na trasie rajdu m.in. w takich miejscowościach jak: Nowy Sącz, Bukowina Tatrzańska, Czchów, Łapanów.
Rajd Polski Historyczny przypomina publiczności oraz mediom rajdowe samochody tamtej epoki, a za ich kierownicami niejednokrotnie zasiadają zawodnicy odnoszący wówczas sukcesy na odcinkach specjalnych w Polsce i innych krajach. Nie brakuje też ekip zagranicznych, których liczba z roku na rok wzrasta.

Na relację z 6 Rajdu Polski Historycznego zapraszamy wkrótce do Motowizji.

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje Ci pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości ze świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Stacja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, Łukasz Siudak z najciekawszymi wydarzeniami z motosportu – w Motowizja Sport News oraz Piotr Zelt z programem Na Osi prezentującym ciężką motoryzację) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest Aleksander ‘Ostry’ Ostrowski, Akademię AJP czyli zabawa z enduro oraz Przyjazne Motocyklistom – program prowadzony przez Roberta Skawińskiego i Darka Felis-Obryckiego). Motowizja to także wielkie sportowe emocje: jedyne w polskiej telewizji transmisje z wyścigów serii Monster Energy NASCAR Cup Series, DTM, ADAC GT Masters – komentowane przez Łukasza Siudaka, Michała Budziaka i Szymona Tworza, a także relacje z rajdów WRC, wyścigów Formuły E, Porsche Carrera Cup Germany, Audi TT Cup.

Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Obecnie Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na platformie nc+ na pozycji 124,
w Orange TV – pozycja 128 oraz 136, w jakości HD w UPC – pozycja 516 oraz 572, w Vectra – pozycja 215,
w Multimedia Polska – kanał 127, w TOYA na kanale 32 oraz w Netii na kanale 81, jak również w ofercie PLAY NOW w pakiecie Ekstra i Sport oraz w player.pl – pakiet Moto, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, Emtronik, Videostar. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.

www.motowizja.pl
www.facebook.com/motowizja

Kontakt dla mediów:

Aleksandra Iwaniuk – tel. +48 669 507 492, e-mail: a.iwaniuk@agencjafaceit.pl

 

Udostępnij!