4 runda Supertrophy – podsumowanie


Kolejna, czwarta tegoroczna runda wyścigów Supertrophy już za nami. Tym razem na Torze Rzepakowa było bardzo gorąco – zarówno od emocji, szczególnie podczas wyścigu Superfinałowego, jak i od dużego upału mocno dającego się we znaki zawodnikom i organizatorom.

W rundzie wzięła udział rekordowa liczba zawodników, którzy w trzech grupach ścigali się o wejście do Superfinału. Ostatecznie rundę po bardzo ostrej walce wygrał Krzysztof Kunas (Auto Janex Team). Drugie miejsce zajął Maciej Nowak (Xdrive24), a na najniższym stopniu podium stanęła Gabriela Gatlik (Robdan), która cały wyścig Superfinałowy jechała bez… hamulców. W klasyfikacji sezonu 2015 utrzymał prowadzenie Konrad Seyrlhuber, na drugie miejsce po bardzo równej i spokojnej jeździe „wskoczył” Jacek Jankowiak, który wyprzedza teraz o jeden punkt Roberta Palucha. Robert Paluch miał duże szanse na zwycięstwo w tej rundzie – przez chwilę nawet prowadził w Superfinale – niestety tegoroczny pech go nadal nie omija: z powodu awarii zawieszenia musiał się wycofać.

Dodatkową atrakcją minionej rundy Supertrophy było pojawienie się na Torze Rzepakowa zawodników we Fiatach 126. Nie startowali oni we „właściwym” Supertrophy, tylko wyjeżdżali pokazowo pomiędzy wyścigami – niemniej jednak było na co popatrzeć, gdy fiacki „fruwały” po dość dla nich ciężkiej trasie. Niestety nie udało się przeprowadzić konfrontacji „Supertrophy vs. Fiaty 126”, gdyż jazd pokazowych wykonanych „na maxa” nie przeżył żaden „maluch”…

Kolejna runda Supertrophy odbędzie się 13 września, oczywiście na Torze Rzepakowa w Krakowie. Wstęp dla kibiców od godziny 9:00.

Udostępnij!