318 IS CUP PL W MOTOWIZJI


Motowizja została partnerem medialnym Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 318 IS CUP PL. Dzięki temu widzowie stacji będą mogli obserwować tę serię na antenie już od maja.

Mistrzostwa Polski 318 IS CUP PL to seria, która powstała z inicjatywy samych zawodników. Jej historia sięga 2016 roku.
„To dla nas bardzo ważne, że MOTOWIZJA objęła nasze Mistrzostwa telewizyjnym patronatem. Także zawodnicy przyjęli tę wiadomość z dużym entuzjazmem. Dla największej polskiej klasy wyścigowej to w końcu odpowiednia promocja i nowe możliwości dzięki ogólnopolskiemu zasięgowi stacji”– mówi Marcin Białczyk, Członek Zarządu Stowarzyszenia.
W tym roku, podczas trzeciego sezonu mistrzowskiego tytułu bronić będzie Karol Wyka. Walczyć z nim będzie dwudziestu trzech innych kierowców. Tegoroczny kalendarz Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 318 IS CUP PL składa się
z sześciu rund po dwa wyścigi każda. Czterokrotnie kierowcy odwiedzą Tor „Poznań”, a dodatkowo udadzą się na litewski Nemunas Ring oraz położony w Słowacji Slovakiaring. Pierwsza runda już w ten weekend na Torze „Poznań” w Przeźmierowie.
Podsumowanie pierwszej tegorocznej rundy 318 IS CUP PL na Torze „Poznań” będzie miało swoją premierę na antenie Motowizji w poniedziałek, 7 maja o godzinie 20:30.

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje Ci pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości ze świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Stacja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, Piotr Zelt z programem Na Osi prezentującym ciężką motoryzację, Auto na wybiegu – program, w którym moda łączy się z motoryzacją czy Auto portret Ostrego – nowy format Aleksandra Ostrowskiego) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest również Aleksander ‘Ostry’ Ostrowski oraz Przyjazne Motocyklistom – program prowadzony przez Roberta Skawińskiego i Olgę Kutz). Motowizja to także wielkie sportowe emocje: jedyne w polskiej telewizji transmisje z wyścigów serii Monster Energy NASCAR Cup Series, DTM, ADAC GT Masters – komentowane przez Michała Budziaka i Szymona Tworza, a także relacje z wyścigów Formuły E, Porsche Carrera Cup Germany, Audi TT Cup, FIA ERC, FIA WTCR, FIM EWC.
Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na platformie nc+ na pozycji 124, w Orange TV – pozycja 128 oraz 136, w sieciach kablowych: UPC – pozycja 516 oraz 572, w Vectra – pozycja 215, w Multimedia Polska – kanał 127, w TOYA na kanale 32, w Netii na kanale 81 oraz w Inea na kanale 532 jak również w ofercie PLAY NOW w pakiecie Ekstra i Sport oraz w player.pl – pakiet Moto, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, Emtronik, Videostar. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.

www.motowizja.pl
www.facebook.com/motowizja
www.youtube.com/c/motowizjahd

Kontakt dla mediów: Aleksandra Iwaniuk – tel. +48 669 507 492, e-mail: a.iwaniuk@agencjafaceit.pl

Udostępnij!