2. Liga Żużlowa w Motowizji rusza pełną parą!


To będzie premierowy weekend z polskimi drużynami w 2. Lidze Żużlowej. W sobotę widzowie Motowizji zobaczą w akcji faworyzowany zespół z Opola, a w niedzielę drugiego polskiego pretendenta do awansu czyli ekipę z Rzeszowa.

Inauguracja rozgrywek w 2. Lidze Żużlowej odbyła się w ostatnia sobotę na Łotwie. Po ciekawym spotkaniu Lokomotiw Daugavpils pokonał Landshut Devils 47:42. Objawieniem meczu okazał się niespełna 17-letni Norick Bloedorn, który w sześciu startach zdobył 12 punktów. 

Debiutowałem w polskiej lidze i nie spodziewałem się, że pójdzie mi tak dobrze. Tor nie był łatwy, ale mimo to pokazaliśmy się z dobrej strony. Myślę, że w kolejnych meczach może być jeszcze lepiej – komentował swój występ w Magazynie Żużlowym w Motowizji nastolatek z Niemiec.

Diabły z teoretycznie wyżej notowanymi Łotyszami walczyli bardzo dzielnie, prezentując efektowną jazdę na dystansie. Na podobne albo jeszcze lepsze widowiska można liczyć w najbliższy weekend. Najpierw w sobotę w Opolu OK Bedmet Kolejarz pod wodzą nowego menedżera Piotra Mikołajczaka podejmie Spechouse PSŻ Poznań. Zdecydowanym faworytem są gospodarze, którzy aspirują w tym sezonie do pierwszoligowego awansu. 

Nasz cel jasny czyli awans na zaplecze PGE Ekstraligi. Mamy fajny skład, sporo treningów za sobą i jesteśmy gotowi na start sezonu. Liga zapowiada się niezwykle ciekawie, bo kilka drużyn ma ambitne plany. Fajnie, że ruszamy z kibicami, bo z nimi to prawdziwy żużel – mówi Kamil Brzozowski, który do Kolejarza trafił przed sezonem z Polonii Bydgoszcz.

Na inaugurację sezonu przed własną publicznością opolanie awizowali najsilniejszy skład z nowymi obcokrajowcami Jacobem Thorsellem i Andriejem Kudriaszowem. Siła gości z Poznania wydaje się mniejsza, ale Robert Chmiel liczy na dobre spotkanie. 

Nie będzie łatwo, ale nie poddajemy się. Czas zacząć  wreszcie tę ligową jazdę. Przed nami trudne spotkanie, na które serdecznie zapraszamy kibiców przed telewizory – zapowiada krajowy senior drużyny ze stolicy Wielkopolski. 

Pierwszy mecz na Łotwie pokazał jak emocjonujący będzie to sezon. Rywalizacja o awans z całą pewnością będzie fascynująca. To dobra wiadomość dla kibiców, którzy na naszej antenie dostaną pełnię żużlowych wrażeń. Do tej pory tegoroczne transmisje i retransmisje żużlowe w Motowizji obejrzało prawie 130 tyś. widzów. Pokazuje to jak ogromne jest zainteresowanie „czarnym sportem” w naszym kraju i jestem dumny, że możemy go oglądać właśnie w Motowizji – dodaje Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

W niedzielę na tor w Rawiczu wyjadą gospodarze i goście z Rzeszowa. Mecz Metaliki Recycling z 7R Stolaro Rzeszów nie powinien rozczarować kibiców. Drużyna zaplecza Unii Leszno w każdym sezonie jest niezwykle ambitna i nieobliczalna, a żużlowcy ze stolicy Podkarpacia chcą w tym roku wjechać do I ligi. Ewentualne zwycięstwo najpewniej zadedykują kontuzjowanemu Andriejowi Karpowowi. 

Mamy szeroki skład, który stać na walkę o najwyższe cele. Bardzo żałujemy, że nie ma z nami Andrieja, ale mocno ściskamy za niego kciuki. W Rzeszowie czuję się bardzo dobrze i chcę to potwierdzić na torze. Zmieniłem cały swój warsztat i mam nadzieję, że wyjdzie to na dobre – podkreśla Hubert Łęgowik, który w okresie transferowym zamienił Opole na Rzeszów. 

Nowe oblicze Stali było już widać podczas efektownej prezentacji drużyny, kiedy nowy prezes Zbigniew Prawelski i menedżer Michał Widera zapewniali, że ich zespół stać na efektywną jazdę w tym sezonie. 

Transmisje 2. Ligi Żużlowej w maju:

 • 2 Liga Żużlowa 2021 OK Bedmet Kolejarz Opole – SpecHouse PSŻ Poznań – transmisja meczu – sobota, 15 maja, godz. 11.45 
 • 2 Liga Żużlowa 2021 Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – 7R Stolaro Stal Rzeszów – transmisja meczu – niedziela, 16 maja, godz. 11.45
 • 2 Liga Żużlowa 2021 Trans MF Landshut Devils – OK Bedmet Kolejarz Opole – transmisja meczu – sobota, 22 maja, godz. 11.45
 • 2 Liga Żużlowa 2021 7R Stolaro Stal Rzeszów – Lokomotiv Daugavpils – transmisja meczu – niedziela, 23 maja, godz. 11.45
 • 2 Liga Żużlowa 2021 Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – Trans MF Landshut Devils – transmisja meczu – sobota, 29 maja, godz. 11.45
 • 2 Liga Żużlowa 2021 OK Bedmet Kolejarz Opole – Lokomotiv Daugavpils – transmisja meczu – niedziela, 30 maja, godz. 11.45

Dla tych, którzy nie będą mogli obejrzeć transmitowanych spotkań na żywo przygotowane zostały retransmisje. Nie zabraknie także Magazynu 2. Ligi Żużlowej.

 • 2 Liga Żużlowa 2021 OK Bedmet Kolejarz Opole – SpecHouse PSŻ Poznań – retransmisja meczu – wtorek, 18 maja, godz. 17.30
 • 2 Liga Żużlowa 2021 Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – 7R Stolaro Stal Rzeszów – retransmisja meczu – środa, 19 maja, godz. 17.30
 • 2 Liga Żużlowa 2021 Trans MF Landshut Devils – OK Bedmet Kolejarz Opole – retransmisja meczu – wtorek, 25 maja, godz. 17.30
 • 2 Liga Żużlowa 2021 7R Stolaro Stal Rzeszów – Lokomotiv Daugavpils – retransmisja meczu – środa, 26 maja, godz. 17.30

2 Liga Żużlowa 2021 Magazyn:

 • Odcinek 2 – wtorek, 18 maja, godz. 21.00
 • Odcinek 3 – wtorek, 25 maja, godz. 21.00

Udostępnij!