101 załóg wystartuje w Valvoline Rajdzie Małopolski


Ogromnym zainteresowaniem cieszy się pierwsza edycja Valvoline Rajdu Małopolski. Do zawodów rozgrywanych w cyklach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska i Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska zgłosiło się łącznie aż 101 załóg! Przed nami niezwykłe widowisko, które rozegrane zostanie w dniach 30-31 lipca na terenach Makowa Podhalańskiego, Suchej Beskidzkiej, Zawoi i okolicy.

47 załóg widnieje zgłoszonych w cyklu RSMŚl. W rajdzie pojedzie pełna pierwsza dziesiątka klasyfikacji sezonowej, na czele z liderami, duetem Piotrowski/Mroszczyk w Renault Clio Sport. Pozycje liderów z pewnością próbować będą zdobyć m.in. duety Stańdo/Gurdziołek (Renault Clio Sport), Świder/Borycki (Honda Civic EK4), Hawro/Kolaczek czy Ciombor/Miklaszewski (w Hondach Civic). Do rajdu szykują się także Rokita ze Ślęczką oraz Badura z Wołkiem – aktualni mistrzowie i wicemistrzowie klasyfikacji. Łącznie w klasie 1 zgłosiło się dwanaście załóg, w klasie 2 sześć, w OPEN 4WD cztery, a w OPEN 2WD dziesięć. Trzy załogi powalczą w RallyN1 oraz CLASSIC, jedna w Rally4, dwie w RallyN2. W markowym pucharze Peugeot/Citroen sześć zgłoszeń.

Do rywalizacji w cyklu RSPŚ zgłosiły się 54 duety. Siedem z nich pojedzie w klasie GOŚĆ, dziewiętnaście w klasie 3, dziesięć w klasie 2, osiem w klasie 1, dziewięć w Cento, jedna w RWD.

W piątek (30.07) odbędzie się ceremonia startu i pierwszy odcinek specjalny, którego start zlokalizowany został na Rynku w Makowie Podhalańskim. Tam czekać będą także dodatkowe atrakcje: profesjonalne symulatory jazdy rajdowej czy wystawa samochodów amerykańskich. Wszystko rozpocznie się o godzinie 18:00. Próba będzie transmitowana na żywo na kanale Motowizja oraz w internecie.

Sobota to dwa odcinki specjalne (z Zawoi Przysłop przez Bielasy do Grzechyni i z Grzechyni przez Carchlę do Suchej Beskidzkiej). Strefa serwisowa wraz z symulatorami i zlotem foodtrucków zlokalizowana będzie na placu targowym w Suchej Beskidzkiej, przez cały dzień. Pierwsze załogi zaczną zjeżdżać na metę pod suskim Zamkiem około godziny 16:30, a ceremonia wręczenia pucharów rozpocznie się o 19:30 na zamkowym dziedzińcu.

Listy zgłoszeń: https://rajdmalopolski.pl/zgloszenia/
Informacje o rajdzie: https://rajdmalopolski.pl/kibice/
Informacje dla mieszkańców: https://rajdmalopolski.pl/mieszkancy/ 

Sponsorem tytularnym rajdu jest firma Valvoline. Patronat nad rajdem objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Starosta Suski Józef Bałos, Burmistrz Makowa Podhalańskiego Paweł Sala, Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt i Wójt Gminy Zawoja Marcin Pająk. Partnerami zawodów są: VD, Województwo Małopolskie, Powiat Suski, Electris, Auto-Classic, Pochłopień, Akces, Firma Budowlana Lichosyt, Blachdom Plus, Drewmax, Lurka, Litdrew.pl, Auto-serwis Jancarz, Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej, BSG Parts, Honda Kolaczek, Auto Lux, Akces Plast, Mosur Warsztat, HyperNET Kopalnia Kamienia Osielec S.A., Niwa Osielec, Gummi Serwis, Kolor Plus Studio oraz Sużyw. Patronat medialny objęły redakcje: Motowizja, Motorsport.com, Rallypl.com, Rally and Race, inMotorsport.tv, Radiostrada, Moto Radio, Kronika Beskidzka, Sucha24.pl, PowiatSuski24.pl, malopolskaonline.pl oraz suskiDlaWas.info.

Organizatorem Valvoline Rajdu Małopolski jest Automobilklub Śląski, a promotorem firma GB Promotion.

Harmonogram czasowy Valvoline Rajdu Małopolski 2021

30.07.2021 r. 

19:30 – Start Honorowy, Maków Podhalański – Rynek
19:35 – OSS 1 – Maków Podhalański (2,42 km)

31.07.2021 r. 

09:00 – Serwis A, Plac Targowy Sucha Beskidzka
09:43 – OS 2 – Przysłop (3,2 km)
09:58 – OS 3 – Sucha Beskidzka (3,0 km)

11:58 – Serwis B, Plac Targowy Sucha Beskidzka
12:56 – OS 4 – Przysłop (3,2 km)
13:11 – OS 5 – Sucha Beskidzka (3,0 km)

15:11 – Serwis C, Plac Targowy Sucha Beskidzka
16:09 – OS 6 – Przysłop (3,2 km)
16:24 – OS 7 – Sucha Beskidzka (3,0 km)

16:36 – Meta rajdu, Zamek Suski

INSTRUKCJE BEZPIECZEŃSTWA

1. Nie przebiegaj przez drogę, gdy nadjeżdża samochód.
2. Nie stawaj po zewnętrznej stronie zakrętu.
3. Nie zasłaniaj tablic informacyjnych organizatora.
4. Nie pozostawiaj na trasie rajdu dzieci bez opieki.
5. Zabezpiecz wszystkie zwierzęta domowe tak, aby nie weszły na trasę rajdu.
6. Nie rzucaj żadnych przedmiotów na trasę rajdu.
7. Nie pij alkoholu.
8. Bądź posłuszny wszystkim poleceniom służby porządkowej.
9. Nigdy nie blokuj swoim samochodem drogi ewakuacyjnej.
10. Zostaw wolny przejazd dla służb ratowniczych.
11. Nie lekceważ służb porządkowych.
12. Nie zaśmiecaj trasy rajdu.

Więcej informacji na www.rajdmalopolski.pl 

Udostępnij!